Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud máte krátké dotazy či připomínky, využijtě tuto alternativu návštěvní knihy a sdělte nám svůj názor či postřehy případně se ptejte na to, co vás zajímá v souvislosti s obsahem těchto stránek :o))

Pro obsáhlejší dotazy, prosím, využívejte email uvedený v kontaktech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Z Hostýnskýho trailu

(Zdeněk J., 1. 10. 2010 18:54)

Tož teda ahoj,
my se samozřejmě na příští bobrhor zase těšíme, jenže rok je dlouhá doba, takže těžko říct, co bude. Pokud to ale vyjde, tak určitě jedeme, a uděláme jim tam zase čurbec. Jinak je u nás příští rok klubovka. Už teď s toho zařizování máme hrůzu, a to jsme ještě nic zařizovat nezačali. Snad to zvládnem.
Mějte se všichni moc a moc hezky, Maruška ať roste a hlavně buďte všichni zdraví.
MY fšeci

Díky

(Mirka, Suťa a Mája, 30. 9. 2010 23:16)

Děkujeme za přáníčka a zdravíme všechny. Je to fakt poklad. Jako všechna mláďátka.

Prostě krása

(Petr a Jana, 27. 9. 2010 14:22)

Také my se připojujeme ke gratulantům,přejeme vše co se jen dá přát.Zrovna si s Janou říkáme,že se letos narodilo zatím málo štěňat CHP,ale chovatelé si to vynahrazují štěňaty lidskými a to je velmi dobře.Pozdrav od všech členů Hvězdy Vysočiny.

Všechno nej....

(Zdeněk J., 20. 9. 2010 16:23)

Přejeme jen to nejlepší co na tomto světě je, ale hlavně zdraví, zdraví a zdraví Marušce, mamině i tatinovi. Podařilo se Vám to uvařit prostě nádherně. Vítáme mezi sebe další krásnou chovatelku koní, koz, ovcí a ČHP.
Pozdrav od všech členů Hostýnského trailu.

gratulace

(Lenka, Grejsi a Arleta, 18. 9. 2010 19:45)

Velká gratulace, malá je krásná, ať dobře prospívá a dělá Vám jen samou radost.

Maruška

(Bittneří z jihu, 18. 9. 2010 18:32)

Je nádherná,úžasná a okouzlující, přejem aŤ roste do krásy a přibírá na váze, tak jako naševaše Baží!!

karlicka

(numero64, 21. 12. 2009 19:56)

ahojte farmari!!!
mozno uz ste zabudli kto som... ale spomeniete si...
Charlotta sa ma super, nabera na sile ale ako dama aj na krase,teraz nam tu konecne zima dopriala sneh a mraz, tesila sa ako male decko, behala gulala sa v snehu, zatial praca so Charlottou je ako rozpravka, lahko sa s nou pracuje, proste je to pohodovy konik.
Vsetkym farmarom prajem vesele prezitie vianocnych
sviatkov, vela zdravie a stastia a hlavne peknych
zazitkov v sedle svojich milacikov Vam praje Milan
a Charlotta

Gratulace

(Zdeněk J., 26. 11. 2009 15:56)

Celý Hostýnský trail gratuluje Andulce i paničce ke krásnému umístění v Náměšti.

*******

(Petr, 15. 10. 2009 21:26)

Pobavilo mě, jak umíte odborně popsat a svým způsobem i vychválit Vámi prodávané kozičky - po otci ... po matce praxí ověřená mléčnost ... kozičky jsou v typu ... atd. Kdybych to měl shrnout, tak to jsou normální přesprsklý kozy bez původu, kterých je všude hafo! Aler jinak přeju hodně štěstí v chovu!

Dogtrekking

(Ančí, Žufrik a Busty, 13. 7. 2009 15:37)

Ahoj!
Nejvíce informací o dt akcích najdeš na http://dogtrekking.info, termínovku tu http://dogtrekking.info/terminovka.htm a forum http://dogtrekking.info/forum/
Většina má kromě dlouhejch tras i kratší trasy okolo 40 km, někteří pořadatelé dělají i 20, ale to se většinou najde až v propozicích nebo na jejich vlastních stránkách.
Nejbližší časově i místně bude long Stopou strejdy Šeráka a půjdeme přes Rychlebské hory! Je to na začátku srpna. Uý mně napadlo, že bychom mohli domluvit nějaku prochajdu :) pokud nepůjdeme přímo kolem vás :)

jéééééééééééééééééééé

(Mirka z Farmy, 5. 7. 2009 23:09)

Ahojte rodino, to je moc super, že jste Baži pořídili kolegyni a navíc ještě takovou, kterou si tak nějak sama vybrala. Je fajn, že je Katy kliďas, je dobré, když ve dvojici koníků je aspoň jeden takový, co ho nic nerozhodí, když druhý je takový temperamentní. Už jsem na vás myslela, jak se máte, že se neozýváte, ale říkala jsem si, že máte plné ruce práce...se vším...s prácí, s koníky... s hledání domova...a že se vše v pravou chvíli dovím. Karlík občas píše, ale ne tolik co vy, ale má se určo dobře, mezi tolika koníky, na velkém prostoru, se spoustou milujících i zkušených lidí. Čekám od Vás podrobnější info a foto. Taky písnu víc. Jinak vše OK.
Papa
M.

Baží má parťačku 2!!

(Katka a Renda, 5. 7. 2009 20:21)

Oprava - samozřejmě Moravský teplokrevník !!!!!

Baží má parťačku!!

(Katka a Renda, 3. 7. 2009 17:28)

Tak nám přibyl koník do rodiny. Je to dvouletá klisnička Katrin - Moravský plnokrevník a jediná, se kterou se Baží snese na pastvě, jelikož je silně dominantní a všechny ostatní včetně starších klisen o tom průběžně přesvědčuje. No a Katy je naprostej kliďas, na ní se dá dříví štípat a chodí za Baží jak ocásek. Majitel ji dal do ustájení a už se o ni nestará, ta je zvyklá jen na box bez nějakého zvláštního kontaktu s člověkem a teď, jak za nima jezdíme, tak je moc vděčná. A navíc si na sebe ty dvě tak zvykly, že bez sebe skoro nemůžou být, tak už spolu zůstanou a půjdou do nového bydliště. A hlavně ven, ven, ven!
P.S. Fontánce (to je ta postižená klisna) se v rámci možností daří dobře, jiskru v oku neztratila oproti některým jiným koním, kteří jsou v pořádku, ale jinde než v kleci jsme je zatím neviděli a jsou jen módní záležitostí se kterou se nedá bojovat, musí se jen utéct někam, kde je hodně prostoru a ukázat koníkům, že jsou na světě pro tohleto, že nemusí vůbec nic jen být a občas přijít za tím dvounožcem a říct mu po svým" není to tak špatný...
Miri Tobě napíšem víc na mail. Renda

speciálka ČHP

(Ančí, Žufrik a Busty, 7. 6. 2009 20:53)

Rádi jsme tě zase viděli, i když jsme moc nepokecali. Posíláme odkaz na fotky http://zufrik.rajce.idnes.cz/2009_06_06-Specialni_vystava_CHP_Lysa_nad_Labem/

RE: Bláža zdraví

(Mirka z Farmy, 3. 6. 2009 22:05)

Ahojte Bittnerovci, posílám Bažince podrbání za ušima :-)Jsem zvědavá, jak to vypadá s vašim novým bydlením...ale zatím to vydržím a nebudu vyzvídat, však se vše včas dovím.
Co se nemocných koníků a zvířat obecně týče....nevím. Člověk toho napovídá, když ale dojde na lámání chleba je vše jinak. Pokud strávíte se zvířetem více let, pokud jste opravdoví parťáci..tak prostě poznáte, kdy už to nejde dál. Pohled zvenčí je zkreslený...starší nebo dlouhodobě nemocná zvířata často nevypadají dobře, lidi je litují, ale jejich parťáci je znají...ví jestli dnes pajdají míň nebo víc než včera, jak moc trpí bolestí, jakou mají chuť do života, jestli bojují, jestli mají radost ze setkání...
Přeji všem, aby podobné věci museli řešit co nejméně a když už, tak aby v sobě našli dostatek síly nechat svého parťáka odejít.. .
Hodně pohodových chvil s vašimi zvířáky přeje Mirka

Zdravíme Blaženkovce

(Míša, 3. 6. 2009 18:54)

Ahoj, moc zdravím a jsem ráda, že Bažinka vám dělá moc velkou radost. Je to super holka a já Sedmé nebe znám!!!
Jinak ohledně koníků co mají nějaký zdravotní problém, já to zažila. Je to hrozně těžké o tom psát takhle na "neživo" :o)
Kobylka měla po těžkém porodu trvlé následky, takže i když jí to přímo neohrožovalo na životě, nechala jsem ji uspat. Vlastně musím napsat nechali, protože to byl rodinný koník. Prostě to co ji trápilo ji umožňovalo žít, ale přišla o "komfort" normálního života a abych pravdu řekla, už to nebyla ona. Ztratila se jiskra z oka a už to bylo jen přežívání.
Nikdo nemůže nikoho odsuzovat, že se sanží svého miláčka u nás udržet co nejdéle! Ale prostě v přírodě by to dopadlo jinak(neříkám líp a rychleji), ale když už jsme koně k sobě připoutali, musíme mít MY tu zodpovědnost o tom co je správné. A neměli bychom mít to právo to utrpení prodlužovat. Trápit a ronit slzy si musíme sami,já citila, že nemám právo, prodlužovat utrpení.
S Aničkou jsem toho hodně prožila, a nejen já, navždy tu zůstane ve mě, ale já věděla, že to není vůči ní fér, aby se trápila jen kvůli mé slabosti. Takže to je moje zkušenost. Nevím, jestli dobře pochopitelné, ale snad ano.
Ale musíme skončit veseleji!!!!

Koně nám dávají radosti tolik, že ji nic nemůže předhonit!!! A společnost koně, už jen koukání na ně je nabito tak energií, že i ty smutnější a těžší kroky v životě jdou tak nějak "líp"

Přeji hezký den a večer a VESELE!!!
Míša

Bláža zdraví

(Katka a Renda, 3. 6. 2009 15:40)

Pozdrav všem z farmy a taky kamarádům na Slovensko od Karliččiny starší sestřičky Bažinky ( Blaženky), ať se vše daří, ať Vám roste a prospívá a abyste ji milovali tak jako my tu naši Bambulku, ona Vám to stokrát vrátí a člověk najednou ví, o čem je Sedmé nebe a jak je snadné se ztratit v nádherných očích appaloos!!!!
P.S. To s tím apetýtem u Karličky je zcela opačné než u Baží - před tou jsem musel schovávat i cihly, když jsem spravoval barák. Bez večerního menu v pořadí jabko - mrkev - granule - 3 stroužky česneku - brokolice a hašlerky by snad ani neusnula. Máme ji teď na chvíli ubytovanou na ranči v Liboši, kde je o ni velmi dobře postaráno, navíc jsme tam každý den za ní, ale už se nám rýsuje nový domov, tak snad to vyjde a brzy ji odvezeme do volnosti, protože ustájení ji nesvědčí. Ale zase máme možnost vidět účinky česneku proti komárům proti koním, kteří jej nedostávají a musí se furt ohánět.
Mějte se všichni fajn!
P.P.S. Včera přivezli na ustájení 18tiletou kobylku s údajným zánětem šlachy na přední pravé, kobylka už bůhví jak dlouho kolik let chodí jen po špičkách předních kopyt, hrozný pohled, víceméně může jen pár kroků, řekl jsem si proč to ten majitel dělá, že ji nechá trápit, ale večer přišla majitelka a když jsem viděl, s jakou láskou se o ni stará, nebyl jsem schopen jí něco říct. Kdyby se něco podobného stalo Bažince, taky bych asi v sobě tu sílu nenašel a přál bych si, aby dokud to jen trochu jde tu s náma zůstala co nejdýl....zajímal by mně i názor ostatních - dokázali byste to? Ale pravdu!!!

Na Slovensko

(Mirka z Farmy, 31. 5. 2009 17:29)

Díky za info o Charlotce. S tím válení jsou všichni naši koníci stejní...prostě spokojená prasátka. Na vycházkách se to postupně spraví...naučí se, že je třeba chodis i druhá :-) Fotečky dáme do alba..jen teď nestíháme. I v albu Bažinky nám chybí aktualizace. Chystám i samostatná články pro naše odchovaná hříbátka :-)
Zdravíme

karlicka

(numero64, 29. 5. 2009 18:14)


ahoj farmari!
charlotka ma dalsie prezite dni u nas na ranci, rastie ako z vody, len je maskrtna, mrkvicku a jablcka-prosim pokrajat inak sa ich ani nedotkne, boli sme uz pesi aj s dalsimi konikmi na vychadzke,
nepaci sa jej ist za ostatnima konikmi, musi ist vzdy v predu inak sa neda udrzat,teraz ako bolo teplo len sa vala v piesku strasny pohlad ked sa postavila, zadok cierni, slovami ma sa k svetu, fotky co som vam poslal mozete hodit do albumu,
pekni vikend prajem!

Zdravíme Karličku

(Mirka z Farmy, 15. 5. 2009 13:45)

Posíláme srdečné pozdravy Karličce - Charlotce na Slovensko :-)A máme z ní velkou radost.