Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anawi z Českých Zlatníků

22. 10. 2007

ČESKÝ HORSKÝ PES

ANAWI z Českých Zlatníků

narozena: 6.5.2007, barva žlutobílá, srst dlouhá

chovatel: Jiří Mareš, České Zlatníky

majitel: Miroslava Suttnerová, Černá Voda
matka: Andulka Myší díra (om:ALF z Řepíku, mm: FÍBÍ Růžová louka)
otec: Benji Jenčíkův les (oo: JASAN Psi už jedou, mo: AIDA z Pixáku)

výstavy:

Mladá Boleslav 10.11.2007 - velmi nadějná

Cesta autem: Poprvé (když nepočítám předlouhou cestu štěněte z Mostu do Černé Vody) absolvovala tak dlouhou cestu a zcela bez komplikací. Nejenže neblikala, nelezla po celém zavazadlovém prostoru a nevydávala nervydrásající zvuky, ale po celou dobu spokojeně spala nebo sledovala okolní krajinu, auta, chodce, vždy se zájmem, ale klidně. Kníkla jen když potřebovala vyvenčit.

Výstava: Rozkoukavaly jsme se obě. Obě jsme to zažívaly poprvé. Ale já jsem ji samozřejmě musela tvrdit, že to všechno znám, vše je normálka, OK. A bylo!!! Žádné vrčení, žádné obtěžování. Nervózní byla, to jo. Ale projevovalo se to tak, že hodně sledovala, pomaleji reagovala, byla trochu roztěkaná. U mě hledala oporu, ale neschovávala se za mě. V kruhu to myslím ušlo. Jak moc jsem chybovala já, to nedovedu posoudít, vždyť to neznám. Ale Anýz se držela i přes mé chyby dobře.

Výsledek: Velmi nadějná s upozorněním na měkčí chody (ale krásné) a srulované uši (to se ale myslím časem s růstem upraví). Doporučení posuzovatele - vystužit uši ruličkou - ale zatím nebudu uplatňovat. Po konzultaci s poradcem chovu ČHP s panem Tomášem Trdlou, jsem se rozhodla nechat uši ušima. Anýz nevykazuje žádné známky chyby ve výživě, tak ji nechám růst přírodně. Na srolovaných uších svět nestojí.

Dojem: Mám obrovsou radost z toho, jak jsme to v klidu a bez nepříjemného stresu zvlády. Anýz nejenže nezklamala, ale velmi mile překvapila. No a výsledek .... velmi nadějná ..... ten jsme samozřejmě předpokládaly. A hlavně pro nás je velmi úžasná, šikovná a ochotná a to je nejdůležitější. Výstavy jsou jen zpestření, třešnička ne beztak úžasném dortu.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Anawi z Českých Zlatníků